Vidusskolas Vācijā dalās piecos galvenajos tipos: ģimnāzija, reālskola, galvenā skola, profesionālā skola un vispārējā skola.

Visprestižākais vidusskolas tips ir ģimnāzija (Gymnasium),
tās diploms dod iespēju bez iestājeksāmeniem iestāties vairumā universitāšu. Pārsvarā ģimnāzijas specializējas humanitārajā izglītībā. Reālskolai (Realschule) arī ir pietiekami augsts statuss, un tā dod profesionālo izglītību apkalpojošā sfērā, tirdzniecībā un valsts dienestos. Ja reālskolas mācību procesā iegūtas augstas balles, tas ļaus iestāties ģimnāzijas vecākajā klasē, bet pēc tam – universitātē. Galvenā skola (Hauptschule) pamatā paredzēta skolēniem, kuri neturpinās savu izglītību universitātē. Profesionālā skola (Professionalschule) arī orientēta skolēniem, kuri vēlas apgūt to vai citu profesiju un neplāno iegūt augstāko izglītību. 
Vispārējā skola apvieno dažnedažādas ģimnāzijas un reālskolas īpatnības, ļaujot vienlaikus iegūt humanitāro un tehnisko izglītību. Vispārējo skolu audzēkņi, kas nokārtojuši ģimnāzijas programmas eksāmenus, var iestāties universitātē. Visos šajos piecos Vācijas vidusskolu tipos ir pārstāvētas kā dienas skolas, tā arī internātskolas, kurās skolēni var pavadīt visu dienu vai veselu mācību nedēļu. Pēdējos gados iezīmējusies tendence palielināties ģimnāzijas un reālskolas audzēkņu daļai.

Abitur programma Vācijā, ir ļoti līdzīga The International Baccalaureate (IB), kas no skolēniem prasa augstas akadēmiskās zināšanas un prasmes. Šī programma pieejama privātajās skolās. Pabeidzot šo programmu ir iespējams iestāties labākajās universitātēs gan Vācijā, gan citur pasaulē. Programmu Vācijā var abeigt tikai tādā gadījumā, ja uz vidusskolu skolēns ierodas vismaz 2 gadus pirms Abitur programmas eksāmeniem (t.i. mācības jāuzsāk ne vēlāk kā 11. klasē). Ir skolas, kuras Abitur programmā uzņem tikai 10. klasē, jo uzskata, ka programma ir ļoti prasīga pret skolēniem un skolotāji vēlas, lai skolēni var kārtīgi sagatavoties pārbaudes darbiem.


Internacionālā Branderburgas skola
Skola atrodas nelielā Berlīnes piepilsētā - Klainmahnovā, ezera krastā, kas ir aptuveni 40 minūšu brauciena attālumā no Berlīnes centra. Pilsētai ir ļoti sena vēsture, kas tiecas līdz pat 14. gadsimtam. Komunisma laikā, Klainmahova palika „aiz" Berlīnes mūra. Kad mūris tika nojaukts, šī pilsēta kļuva slavena Berlīnes bagātnieku vidū, kuri uz šejieni pārvācās, lai izbaudītu skaisto dabu - mežus un ezerus.
Sīkāk
Neliela vidusskola Noicelle pilsētā
Šī ir ļoti īpaša skola, kas savas mājas atradusi nelielā Vācijas pierobežas pilsētiņā - Noicelle. Skola atrodas veca klostera ēkā, kas mācības šeit padara ļoti īpašas, kaut vai noskaņas ziņā. Skolā iespējams palikt sākot ar 1 mēnesi, lai vienkārši iegūtu pieredzi, mācībām ārzemēs. Mācībās uz 1 mēnesi var doties no maija vidus līdz jūnija vidum. Mācības uzsākt pilna gada programmā var no augusta, bet semestra programmām no augusta vai februāra.
Sīkāk
Privātā skola Wildau apkārtnē
Skola, skaistajā Wildau apkārtnē, Vācijā. Wildau ir Berlīnes piepilsēta un atrodas dienvidaustrumos no Berlīnes centra. Lai uzsāktu mācības, skolniekam jābūt vismaz 13 gadus vecam. Šajā skolā ir iespējams mācīties nepilnu gada programmu (5 mēnešus).
Sīkāk
Privātā vidusskola Tegeler ezera salā
Boarding skolas ir dārgākas un minimālais mācību laiks ir viens gads. Šīs skolas piedāvā tā saukto Abitur programmu, kas ļauj skolēniem, pabeidzot skolu, doties uz universitātēm bez iestājeksāmeniem. Tāpat, Abitur programma ļauj vieglāk iekļūt universitātēs visā pasaulē. Šī skola atrodas uz nelielas salas, Tegeler ezera krastā, Berlīnes ziemeļaustrumos un ir lieliska vieta, kur iegūt kvalitatīvu izglītību un baudīt dabas mieru un skaistumu.
Sīkāk
Publiskās vidusskolas Vācijā
Izmanto iespēju doties uz labām skolām Berlīnē, Potsdamā un Brēmenē. Skolu priekšrocība ir tā, ka tās dos lielisku ieskatu Vācijas kultūrā, ļaus iepazīties ar vāciešiem un uzlabot vācu valodas zināšanas. Mācību ilgumu vari izvēlēties, šakot no 1 mēneša līdz pat vairākiem gadiem (un pabeigt vidusskolu Vācijā, lai turpinātu studijas tur vai kādā citā valstī). Vācijas vidusskolas uzņem skolniekus jūnijā, kamēr Vācijas skolās vēl notiek mācības, bet Latvijā tās jau ir beigušās. Tas ir lielisks veids pārliecināties, vai šādas mācības Tev būtu piemērotas.
Sīkāk

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv