Kultūras apmaiņas programma Vācijas skolās / vidusskola Vācijā (Berlin, Potsdam, Bremen, Bayreuth)

 

Brauc, mācies Vācijas skolās  8, 12, 24 nedēļas vai visu mācību gadu un iegūsti jaunu pieredzi, jaunus draugus, iepazīsti kultūru!

Jums būs iespēja atklāt kultūras īpatnības, dažādību un iegūt draugus uz mūžu, kā arī tas būs lielisks pamats Jūsu iespējām iestāties kādā no bezmaksas Vācijas augstskolām.


Nepieciešamās valodu zināšanas: jābūt apmeklētām minimums 250 vācu valodas stundām (3 gadi)! Ja valodu zināšanas nav, tad vispirms ir jāiziet valodu kursi un tad variet pāriet uz vidusskolas programmu.

Skolu veidi

Lielākā daļa studentu apmeklē ģimnāzijas. Skolas ir rūpīgi atlasītas, lai spētu nodrošināt Jums kultūras pieredzi. Regulāra mācību progresa novērtēšana nodrošina progresu akadēmiskajās zināšanās. Lielākā daļa skolēnu izvēlas doties uz Hanoveri, Bonnu, Berlīni, Freiburgu, Fuldu vai Erfurti. No janvāra, studentiem būs iespēja doties arī uz Hanoveri.

Tipiska studenta diena:

6.30 jāceļas

7.00 brokastis

7.30 jādodas uz skolu ar autobusu, riteni vai kājām

8.00 sākas stundas (nodarbība parasti ir 45 minūšu gara)

13.00 gados jaunākajiem studentiem beidzas stundas, mājās tiek ēstas pusdienas un pildīti mājas darbi

Pārējiem pusdienu pārtraukums, pēc tam atkal stundas

16.00 brīvais laiks

18.00 vakariņas ar ģimeni vai draugiem

19.00 mājas darbu pildīšana vai vakars kopā ar ģimeni un draugiem

22.00 jādodas gulēt


Skolu sistēma

Vidējā izglītība Vācijā ir sadalīta 4 tipos pamatojoties uz studentu spējām: ģimnāzijās mācās vairāk apdāvinātie, kas tiek sagatavoti universitātei, reālskolas vairāk domātas vidēja zināšanu līmeņa studentiem, houptskolas (Hauptschule) (arodskolas)  sagatavo kādam konkrētam arodam, bet visaptverošās skolas (gesamtschule) kombinē visas 3 iepriekšminētās. Jums būs iespēja mācīties ģimnāzijā vai reālskolā.

Akadēmiskais gads Vācijā: mācību gads sākas augusta beigās un beidzas jūnija beigās (42 nedēļas). Bet ir iespēja doties uz Vāciju arī uz 4, 8, 12 vai 24 nedēļām.


Dzīvošana

Programma piedāvā dzīvošanu vācu ģimenē. Jums ir jābūt gatavam piedalīties ģimenes dzīvē kā pilntiesīgam ģimenes loceklim, kas palīdz ikdienas darbos, kuram ir savi pienākumi. Uzņemošās ģimenes var dzīvot mazās pilsētās, ciematos vai lielās pilsētās, tām var būt daudz vai viens bērns. Par ģimeni var kļūt arī ģimenes bez bērniem, nepilnas ģimenes vai vecāka gadu gājuma cilvēki.

Vietējais koordinators

Koordinators regulāri sazināsies ar Jums, ģimeni un skolu. 3 reizes mācību gada laikā viņš ieradīsies Jūs apciemot ģimenē, katru mēnesi veiks telefoninterviju ar ģimeni un sagatavotas atskaites par esošo situāciju. Var gadīties, ka koordinators organizē tikšanos vairākiem studentiem vienā laikā, taču tas notiek tikai tādā gadījumā, ja viņa uzraudzībā ir vairāki studenti.

Ko ņemt līdzi?

Lūk, pāris idejas:

* Kabatas nauda: iesakām ņemt vismaz 250 EUR katru mēnesi personīgiem izdevumiem, piemēram, kino, CD, drēbēm, dažādām aktivitātēm; transportam vēl papildus 50 EUR mēnesī.

* Tā kā lielākā daļa no skolām mācību materiālus dod par brīvu, tad nav nepieciešams tos iegādāties, vienīgais, ko vajag papildus ir papīrs, pildspalvas u.c.

* Siltās ziemas drēbes, jo ar katru gadu ziemas Vācijā paliek arvien aukstākas.

* Peldkostīmu, jo dažreiz skola piedāvā peldēšanas stundas.

* Sporta apavus un drēbes.

* Savas iemīļotās lietas, kas liek justies komfortabli, piem., ģimenes un draugu foto, grāmata, mūzika vai kas cits.

* Zāles, ja tiek lietotas kādas specifiskas, pārējās varēsiet nopirkt uz vietas.

* Dāvaniņa jaunajai ģimenei – kaut kas ļoti latvisks.

 

 

 

Prasības

Pirms apstiprināšanas programmā ir jāiziet intervija. Valodu zināšanām ir jābūt pietiekamā līmenī, lai varētu sazināties gan skolā, gan ģimenē. Jābūt labiem akadēmiskajiem rādītājiem, patstāvīgam un atbildīgam, ieinteresētam izpētīt Vācijas kultūru, uzlabot valodas zināšanas.

Jābūt apmeklētām minimums 250 vācu valodas stundām, kas nodrošinātu nepieciešamo zināšanu līmeni, taču, ja zināšanas nav pietiekamas pirmās tikšanās reizes laikā Jums būs jākārto tests. Ir iespēja arī mācīties vācu valodu. Šie kursi iekļauj dzīvošanu ģimenē ar ēdināšanu.


Vecums

15 - 17 gadi

Pieteikšanās procedūra

Jāaizpilda speciāla pieteikšanās veidlapa, kuru saņemsiet pēc līguma noslēgšanas.

Tiem, kas vēlas uzsākt mācības augustā, veidlapa jāiesniedz līdz janvāra beigām, savukārt tie, kas mācības vēlas uzsākt janvārī, veidlapa iesniedz septembrī.

Kredītpunktu pārskaitīšana

Studentiem netiek garantēta noteikta zināšanu līmeņa sasniegšana vai tas, ka tiks pārskaitīti kredītpunkti vai students saņems diplomu akadēmiskā gada beigās un tas tiks atzīts Latvijā. Pastāv iespēja, ka pēc atgriešanās Latvijā būs nepieciešams atkārtot mācību gadu kādā no Latvijas skolām.


Cena (no...):

6 400- 12 650 EUR akadēmiskais gads (42 nedēļas)
5 900 EUR pusgada programma (20 nedēļas)
4 500 EUR semestris (12 nedēļas)
3 500 EUR 2 mēneši (8 nedēļas)


Cenā ietilpst: svešvalodas zināšanu pārbaude, intervēšana, pieteikuma koordinēšana,   pieteikuma anketas nosūtīšana, vidusskolas atrašana, mācības vidusskolā, ģimenes atrašana, dzīvošana ģimenē, ēdināšana – trīs reizes dienā,   studentu veselības apdrošināšana, 24 stundu neatliekamā palīdzība, no ārzemēm saņemto atskaišu nosūtīšana vecākiem, sertifikāts par piedalīšanos programmā, administratīvie izdevumi.Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+371)29238012

 gls

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv