Vidusskolas Šveicē / kultūras apmaiņas programma

 

Šveice atrodas centrālajā Eiropā, Alpu kalnos. Tā ir fantastisku ainavu, brīnišķīgas šokolādes un siera zeme. Šveicē ir 4 oficiālās valodas: vācu, franču, itāļu un reto romāņu. Galvaspilsēta ir Berne. Tā ir viena no vecākajām demokrātiskajām valstīm pasaulē. Šeit viss notiek kā pēc pulksteņa. Šveicieši ir punktuāli un uzticami.

 

Valsts ir slavena ar fantastiskām kalnu ainavām, viesnīcām, veikaliem, pilsētām un ciematiem. Tīrs gaiss, plašas pļavas, rāmi ezeri, iespaidīgi ūdenskritumi un daudz upes – tas raksturo Šveici. Valsts ir maza, tas nozīmē, ka vienas dienas brauciena laikā iespējams nokļūt jebkurā citā vietā valstī. Sabiedriskā transporta sistēma ir viena no labākajām pasaulē.

 

Četras oficiālās valsts valodas nozīmē arī to, ka šeit ir dažādas kultūras. Franču un itāļu valodā runājošajos reģionos dzīve varētu būt daudz jautrāka, krāsaināka kā Šveices centrālajos rajonos. Valoda kādā runā konkrētā reģionā ir pirmā un galvenā valoda skolā. Bet bērni jau 10 gadu vecumā vai jaunāki, sāk mācīties arī citas valodas. Ir pilsētas un reģioni, kuros ir 2 oficiālās valodās, piemēram, vācu un franču (Fribourg / Freiburg, Neuchatel / Neuenburg, Bienne / Biel). Daudzi brīvi pārvalda arī angļu valodu.

 

Brīvdienās dzelzceļa stacijas ir pārpildītas ar cilvēkiem. Ziemā visi dodas slēpot vai snovot. Populārs ir arī futbols, hokejs, peldēšana, riteņbraukšana, skriešana, teniss un pastaigas.

 

Apmaiņas studentiem, kuri izvēlas pavadīt gadu vai pusgadu Šveicē, lietderīgi būtu iegādāties sabiedriskā transporta biļeti katru mēnesi vai reizi gadā. Ir vairākas iespējas:

- Vietējā transporta biļete, lai nokļūtu uz/ no skolas

- starppilsētu biļete, ar kuru var ceļot pa visu valsti un braukt ar jebkuru vilcienu, autobusu, laivu vai kuģi visā valsts teritorijā (ar dažiem izņēmumiem kalnu dzelzceļa pārvadājumos, kur jāmaksā vairāk). Tas ļauj ceļot un apmeklēt skaistākās un interesantākās vietas Šveicē.

 

Skolas dzīve

Beidzot mācības sākumskolā, Šveices skolēni turpina mācības „Gymnasium” saukta arī par Mittelschule, kuru beidzot saņem „Matura”, kas dod tiesības stāties universitātē. „Gymnasium” studentiem katru nedēļu ir no 32 līdz 40 mācību stundas no pirmdienas līdz piektdienai, kā arī mājasdarbi. Ja studenti nevar sasniegt vidējos rādītājus, viņi paliek uz otru gadu.

 

Apmaiņas programmas studenti parasti mācās „Gymnasium” vai Mittelschule.

Obligātie mācību priekšmeti: vācu, angļu valoda, vēsture, bioloģija, ķīmija, ģeogrāfija, sports, māksla, filozofija. Ir iespēja mācīties arī franču, itāļu, spāņu, grieķu vai latīņu valodu.

 

Dzīvošana ģimenē

Lielākā daļa ģimeņu dzīvo īrētos dzīvokļos vai mājās. Daudzās ģimenēs mātes ir mājsaimnieces vai strādā uz pusslodzi. Ģimenes lielākoties sastāv no diviem vecākiem un 2 bērniem.

 

Vakariņas tiek pasniegtas ap plkst. 18.00 vai 19.00. Tipiski ēdieni ir kartupeļi, makaroni, dārzeņi, salāti, siers un gaļa, bet arī starptautiskā virtuve ir ļoti populāra.

 

Šveices jaunieši izbauda brīvību, viņi ir neatkarīgi un paši izlem, ko darīt pēc skolas. Viņiem patīk iziet, piemēram, uz kafejnīcām, restorāniem un parkiem u.c. Protams, viņu vecākiem ir jābūt informētiem par to, kur jaunieši atrodas. Arī apmaiņas studentiem ir jārespektē šie noteikumi. Ģimenes ir ļoti atsaucīgas un gatavas palīdzēt, jums tikai jājautā.

Cena (no...):
7450 CHF akadēmiskais gads
7200 CHF pusgada programma

Cenā ietilpst: svešvalodas zināšanu pārbaude, intervēšana, pieteikuma koordinēšana,   pieteikuma anketas nosūtīšana, vidusskolas atrašana, mācības vidusskolā, ģimenes atrašana, dzīvošana ģimenē, ēdināšana divas reizes dienā, brīvdienās – trīs reizes dienā, studentu veselības apdrošināšana, 24 stundu neatliekamās palīdzība, no ārzemēm saņemto atskaišu nosūtīšana vecākiem, sertifikāts par piedalīšanos programmā, administratīvie izdevumi.Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+371)29238012

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv