Kultūras apmaiņas programmas jaunešiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem, Francijas valsts un privātajās skolās

Jums ir iespēja izvēlēties:
- mācīties valsts skolās un dzīvot ģimenē,
- mācīties privātskolās.

Valsts skolas

Jums būs iespēja dzīvot franču ģimenē un mācīties valsts skolā. Tas stimulē kultūras, paradumu un tradīciju iepazīšanu, dod iespēju praktizēt ikdienas sarunvalodu visdažādākajās situācijās. Esiet gatavs ienākt jaunā ģimenē un kļūt par pilntiesīgu tās locekli!

Vidējo izglītību Francijā iegūst, ja ir pabeigta 4-gadīgā koledža un pēc tam 3 gadus esat mācījies licejā. To, kurā klasē mācīsieties noteiks Jūsu valodas zināšanu līmenis un akadēmiskie sasniegumi. Jums piemeklēs skolu, kas būs piemērota tieši Jums. Ņemiet vērā, ka skolu un klasi nebūs iespējams mainīt. Pastāv iespēja, ka nemācīsieties tāda paša līmeņa klasē kā Latvijā, bet klasi zemāk.

Pamata priekšmeti: matemātika, franču valoda, pirmā svešvaloda (pamatā angļu valoda), otrā svešvaloda (pamatā spāņu vai vācu), fizika, bioloģija, vēsture, ģeogrāfija, māksla un sports.

Skolēni Francijā ļoti daudz laika pavada skolā – no plkst. 8.00 līdz pat 17.00, 18.00. Pusdienas pārtraukums ir 1 stunda. Darba dienās studenti pusdieno skolā.

Dzīvošana
Ģimene Jūs uzņems nevis kā ciemiņu, bet kā pilntiesīgu ģimenes locekli. Tas nozīmē, ka jautājumu un problēmu gadījumā vērsieties pie ģimenes, lai saņemtu atbalstu, palīdzību un ņemiet vērā arī to, ka varēsiet piedalīties visās ģimenes aktivitātēs. Runājiet un stāstiet to kā jūtaties!

O
rientācijas programma
Pāris dienas pirms programmas sākuma ir paredzēta orientācijas programma Parīzē.

Transfērs
Tiek nodrošināts transfērs no Parīzes lidostas uz ģimeni.

Prasības
Pirms apstiprināšanas programmā jānāk uz interviju.
Jābūt apgūtai franču valodai vismaz 2 pēdējos gadus.
Valodas un akadēmiskajām zināšanām jābūt labā līmenī.  
Vecums no 14 līdz 18 gadiem (ierašanās dienā).

Pieteikšanās procedūra
Pieteikums jāiesniedz līdz februāra sākumam, ja mācības vēlies uzsākt augustā, savukārt, ja mācības vēlies uzsākt janvārī, pieteikums jāiesniedz līdz 1. septembrim. Ja to iesniedz vēlāk, programmā tiksiet apstiprināts tikai gadījumā, ja būs brīvas vietas.

NB! Ir iespēja mācīties Francijā no janvāra līdz decembrim, arī visu vasaru paliekot Francijā un izbaudot brīvlaiku kopā ar viesģimeni un draugiem!

Cenas:
No 6972 EUR - akadēmiskais gads (septembris - jūnijs), Parīzē no 13 200EUR
No 5 380 EUR - semestra programma
No 3 060 EUR - 12 nedēļas
Orientācijas programma Parīzē iekļauta gada progrmmā  

Cenā ietilpst: svešvalodas zināšanu pārbaude, intervēšana, pieteikuma koordinēšana, pieteikuma anketas nosūtīšana, vidusskolas atrašana, mācības vidusskolā, pusdienas skolā, ģimenes atrašana, dzīvošana ģimenē, ēdināšana divas reizes dienā ģimenē, brīvdienās - trīs reizes dienā, apdrošināšana, diennakts neatliekamās palīdzība dienests, no ārzemēm saņemto atskaišu nosūtīšana vecākiem, sertifikāts par piedalīšanos programmā, administratīvie izdevumi, orientācijas programma un transfēr.
Cenā neietilpst: avio biļete uz/no Frnacijas, personīgie izdevumi.

Privātās skolas

1.
Skola atrodas vēsturiskajā Rodezas pilsētā. Šo skolu 1859. gadā dibināja katoļu draudze. Šobrīd skolai ir ļoti laba reputācija un augsti akadēmiskie rādītāji. Tā atrodas netālu no pilsētas centra.
Studenti: 1500
Kopmītnes: 2 līdz 4 studenti istabā
Kopmītnēs pieejams: biljarda galds, video spēles, avīzes, mazs veikaliņš u.c.
Skolā ir: zinātniskās laboratorijas, datoru centrs, mūzikas un mākslas klases, labi aprīkota bibliotēka, mācību centrs, sporta iespējas.
Papildus nodarbības: basketbols, handbols, badmintons, fitness, atlētika.
Papildus nodarbības: zinātne un tehnoloģijas

Cena:
No 9 706 EUR / akadēmiskais gads
No 6 9 45 EUR / semestris

2.
Skola atrodas pilsētā - Šoleta, 100 km no Atlantijas okeāna. Ar vilcienu iespējams nokļūt Parīzē. Pilsēta ir ļoti jauka un piedāvā visdažādākās izklaides iespējas. Šeit ir teātris, mūzikas skola, mākslas skola, peldbaseini, disko zāles, ledus halle. Skolai ir 100 gadu pieredze izglītībā un tā piedāvā apgūt sekojošas nozares: literatūru, ekonomiku, zinātni. Un vēl - Jums būs iespēja izvēlēties papildus aktivitātes: plastikas mākslu, drāmu, sportu (badmintonu, basketbolu u.c.).
Studenti: 1200
Kopmītnes: 2 līdz 3 studenti istabā
Kopmītnēs papildus: biljarda galds, spēles u.c.
Papildus nodarbības: sports, drāma, mūzika, plastika, drāma, basketbols, badmintons.

Cena: 
No 12 100 EUR / akadēmiskais gads


3.
Trešā privātskola atrodas Angersā. Šeit ir aptuveni 270 000 iedzīvotāju un līdz Parīzei ir 90 minūšu brauciens ar vilcienu. Skola piedāvā 3 pamata novrizienus saviem skolniekiem: literatūru, ekonomiku un zinātnes. Skolā mācās aptuveni 500 skolēni. Papildus mācībām skolēniem ir iespēja spēlēt teātri, nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, pavadīt laiku TV istabā vai spēlēt klavieres. Tiem, kuri vēlas, ir iespēja arī papildus mācīties franču valodu.

Cena: 
No 12 300 EUR / akadēmiskais gads

4. Internārskola Parīzē- mācības angļu valodā

Privātskola netālu no Parīzes
Vecums: 15 – 18 gadi ierašanās brīdī Francijā
Mācību ilgums: viens akadēmiskais gads, semestris vai cetruksnis
Skolas tips: privātskola
Atrašanās vieta: Parīze
Dzīvošana: ģimene vai kopmītnes

Skola atrodas 30 km attālumā no Parīzes. Tā ir izvietota pilī un aprīkota ar mūsdienu tehniku, studentiem ir pieejama atpūtas istaba, sporta klubs, kafejnīca. Gan nodarbības, gan ārpus stundu aktivitātes ir veidotas tā, lai iepazīstinātu studentus ar vietējo kultūru un tradīcijām.

Skola dod iespēju iepazīt Franciju un tās kultūru mācoties pēc amerikāņu sistēmas. Tādus mācību priekšmetus kā matemātiku, vēsturi, angļu valodu, mākslu u.c. mācīs amerikāņu pasniedzēji, savukārt franču valodu mācīs pasniedzēji no franču sadarbības skolas. Beidzot mācības šajā skolā ir iespējams saņemt ASV diplomu.

Skola nodrošina transfēru no lidostas uz skolu.

Orientācijas programma tiek nodrošināta pēc ierašanās Francijā.

Cena:

No 22 990 EUR ar dzīvošanu ģimenē
No 24 990 EUR ar dzīvošanu kopmītnēs

Tipiska skolas diena:
7.00 jāceļas
7.10 - 7.45 brokastis
8.00 kopmītnes tiek slēgtas
Visu dienu ir stundas
17.00 vai 18.00 obligāti jāmācās
19.00 - 19.00 vakariņas
20.00 - 21.00 obligāti jāmācas
21.00 - 22.00 brīvais laiks atpūtai
22.15 jāiet gulēt

Noteikumi, lai pieteiktos skolā

Prasības

Nepieciešams iziet interviju, lai noteiktu valodas zināšanu līmeni. Jābūt apgūtai angļu valodai vismaz 2 pēdējos gadus un jābūt labiem vidējiem akadēmiskajiem rādītājiem. Nav nepieciešamas franču valodas zināšanas, lai pieteiktos programmai.

Augstāk minētājās cenās ietilpst: svešvalodas zināšanu pārbaude, intervēšana, pieteikuma koordinēšana,   pieteikuma anketas nosūtīšana, vidusskolas atrašana, mācības vidusskolā, ģimenes atrašana, dzīvošana ģimenē, ēdināšana divas reizes dienā, brīvdienās – trīs reizes dienā, studentu veselības apdrošināšana, 24 stundu neatliekamās palīdzība, orientācija, no ārzemēm saņemto atskaišu nosūtīšana vecākiem, sertifikāts par piedalīšanos programmā, administratīvie izdevumi.

Ģimenes nodrošina:
Dzīvošanu un ēdināšanu brīvdienās, valsts svētkos un īsajā brīvlaikā;
Drēbju mazgāšanu;
Palīdzības sniegšanu slimības vai problēmu gadījumā;
Akadēmisko rezultātu kontroli, kontaktu ar skolu.

Pieteikšanās procedūra
Jāslēdz līgums un jāaizpilda speciālas pieteikuma veidlapas.

Kredītpunktu pārskaitīšana
Studentiem netiek garantēta noteikta zināšanu līmeņa sasniegšana vai tas, ka kredītpunkti tiks pārskaitīti vai students saņems diplomu akadēmiskā gada beigās un tas tiks atzīts Latvijā. Tas atkarīgs no tā vai būs iespējams pielīdzināt Francijā apgūtās mācību programmas Latvijas izglītības sistēmā noteiktajām. Pastāv iespēja, ka pēc atgriešanās Latvijā būs nepieciešams atkārtot mācību gadu kādā no Latvijas skolām.

Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+371)29238012WEP & Nacel 2016

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv