Skolas apraksts

Skola tika dibināta 1952. gadā, kā projekts, lai pēckara jauniešus pievērstu idejām par mieru un atvērtību pret citām kultūrām, mierīgu līdzāspastāvēšanu. Tās galvenais mērķis bija savest kopā franču un vāciešu jauniešus, lai izglītotu tos un veidotu izpratnes pilnu komunikāciju starp jaunajām paaudzēm, kā arī iepazīstinātu jauniešus ar franču valodu, mākslu un kultūru. Ļoti drīz šīs centrs sāka uzņemt arī internacionālos studentus.

Vidusjūras skaistums, idilliskā daba un sirsnīgā uzņemšana padarīja Cote d'Azure par lielisku vietu, kur norisinātiem šim projektam un kur izkopt cilvēcisku izpratni vienam pret otru.Jean

Žans Kokto (Jean Cocteau) pirmo reizi valodu centru oficiāli atklāja 1956. gadā, kad skolā ik dienu notika mūzikli, teātra izrādes. Tad arī radās ideja par amfiteātri zem klajas debess. Skolas dibinātājs vēlējās aizraut jaunatni, kas bija nogurusi no kara un tā sekām. Savas dzīves laikā, pateicoties savai mīlestībai pret mākslu, Žans Kokto paspēja izplānot un arī izveidot amfiteātri, kas kļuva par svarīgu kultūras objektu un neatņemamu skolas sastāvdaļu.

Skolas sākumā piedāvāja dažādas kultūras un mākslas aktivitātes. Valodas mācības un Francijas civilizācijas un attīstības iepazīšana bija vien papildinājums. Uzturēšanās centrā sniedza dalībniekiem labu ieskatu Francijā, tās kultūrā un dzīvesveidā. Skolas progresīvās un neparastās mācību metodes vēl joprojām tiek atzītas par ļoti interesantām, kā to norāda arī skolas sadarbības partneri. Arī šobrīd, jaunieši mācās brīvā dabā, daudz laika pavada meistarklasēs, brīvi komunicējot un mācoties valodu no cilvēkiem, ne tik daudz no grāmatām.

Kopš valodas centra izveidošanas, šeit jau ir paviesojušies gandrīz 240 000 studentu no visas pasaules, kuri apmeklējuši franču valodas un civilizācijas mācību kursus. Katru gadu, šeit paviesojas aptuveni 4 000 jauniešu un 200 skolotāju, lai papildinātu savas zināšanas.

Dabas tuvums, lieliskie dabas skati un skolas dibinātāja, Žana Kokto mākslinieciskais mantojums, vēl joprojām priecē jauniešus, ļauj viņiem atpūsties un iegūt draugus no visas pasaules, šajā lieliskajā valodu centrā.

Mācību koncepts:
- Mācies franču valodu sev ērtā tempā, atkarībā no nepieciešamības un vēlmēm.
- Izvēlies dažādas sporta vai kultūras aktivitātes pēcpusdienās un vakaros.
- Dalies savā istabā, pieredzē un kultūrā ar jauniešiem no visas pasaules. Esi atvērts jaunām kultūrām un tradīcijām.
- Internacionālā sabiedrība valodu centrā dod iespēju jauniešiem kļūt atvērtākiem, iepazīt citas kultūras un būt tolerantiem pret citu tautu tradīcijām. Šīs prasmes jebkuru cilvēku sagatavo veiksmīgai nākotnei mūsu globalizācijas laikmetā.

Mācību telpas
Valodu centrā ir 8 mācību telpas, amfiteātris un iespējas vasarās mācīties ārā, svaigā gaisā. Vakaros, amfiteātrī notiek dažādi šovi.

Valodu centra akreditācijas
Skolu ir akreditējušas tādas iestādes kā Ministry of Youth and Sports, Ministry of Education, Academic Centre for the DELF Junior/school examinations.

Studying in France


Programmas

Piesakies tūlīt !


Nometne jūlijā -augustā

Vecums:  13 - 17

* 15 franču valodas stundas nedēļā (maksimums 15 jaunieši vienā grupā)
* Franču valoda + sporta aktivitātes (niršana, kalnu kāpšana, kokos kāpšana, braukšana ar kanoe u.c.).

Standarta franču valodas kurss
No 8:45 līdz 10:15 notiek franču valodas nodarbības. Lasīšana, rakstīšana un runāšana ir pašas svarīgākās valodu prasmes, tādēļ mācību laikā liels uzsvars tiek likts uz šo prasmju attīstīšanu.
No 10:45 līdz 12:15 notiek radošās meistarklases (teātris, mediju zinības, žurnālistika, franču mūzika utt.)

Prioritāte = runāšana
Nodarbību laikā tiek spēlētas lomu spēles un veidotas debates, kas palīdz ātri un interesanti apgūt jauno. Pēcpusdienas aktivitātēs iegūsiet jaunus draugus un komunicējot, attīstīsiet savu franču valodu.

Nodarbības vadīs kvalificēti pasniedzēji, kuriem franču valoda ir dzimtā valoda.

Visas franču valodas nodarbības ir OBLIGĀTAS, tāpat kā sestdienas ekskursija. Pēcpusdienu un vakara aktivitātes jaunieši var arī neapmeklēt, bet skola iesaka šīs aktivitātes iekļaut savā dienas režīmā, lai labāk iepazītu jauniešus ar kuriem notiek kopīgas mācības.

Pēc kursa beigšanas saņemsiet sertifikātu - Attestation Européenne d'Etudes Françaises.

Papildus iespējams arī Intensīvais franču valodas kurss
Nedēļā, divas 3 stundu garas nodarbības pēcpusdienās (otrdienās un ceturtdienās), studentiem grupās 5 - 10 cilvēki. Šis kurss, īsākā laikā palīdz uzlabot komunikācijas spējas, kā arī zināšanas par franču valodas gramatiku. Šis kurss būs noderīgs, ja vēlēsies sagatavoties TCF franču valodas testam vai nokārtot pašas skolas valodu testu.


Aktivitāšu programmas piemērs:

Dzīvošana

Ierašanās
Ierodoties valodas centrā, studentu sagaida reģistratūrā, lai varētu nokārtot visas formalitātes ar mācībām un jaunieši varētu atstāt savu naudu un citas svarīgas mantas seifā. Jauna, dinamiska un pieredzējusi reģistratūras komanda vienmēr ir gatava palīdzēt ja rodas kādas problēmas un radīt skolā draudzīgu atmosfēru. Jaunieši reģistratūrā var griezties katru dienu no 8:00 līdz 12:30 un no 14:00 līdz 19:00.

Jauniešiem tiek izsniegtas viņu istabas atslēgas, skolēnu karte, kā arī katram tiek izsniegts stundu un nodarbību saraksts, lai jaunieši varētu plānot savas ārpus nodarbību aktivitātes. Kad jaunieši ir iekārtojušies savās istabās, viņiem tiek piedāvāts iepazīties ar valodu centru un tā teritoriju.

Svētdienā notiek iepazīšanās bārbekjū, kura laikā jaunieši iepazīstas ar skolas personālu, viņiem tiek dotas svarīgākās norādes par nometni, kā arī šī ir lieliska iespēja jauniešiem iepazīties.

Pirmdienas rītā jaunieši kārto franču valodas testu un tiek sadalīti pa valodu līmeņiem. Šis arī ir laiks, kad katras grupas līderi satiekas ar saviem skolēniem un katram ir dots laiks, lai iepazītos un pārrunātu ar grupas līderi lietas, kas uztrauc.

Center

Dzīvošana
Katrā istabā dzīvo 3 līdz 6 jaunieši, katrai istabai ir sava privātā vannasistaba. Skola nodrošina gultasveļu, bet dvieļi ir jāņem līdzi pašiem. Katru nedēļu, izmazgājamo veļu mājsaimnieces paņem svētdienā un atgriež trešdienas pēcpusdienā. Drēbēm ir jābūt marķētām. Ļoti delikātus audumus jauniešiem jāmazgā pašiem, ar rokām.

Kafetērija
Pašapkalpošanās kafetērijā jaunieši varēs atrast sabalansētas un veselīgas maltītes. Ēdināšana tiek nodrošināta 3x dienā. Kafetērija ir atvērta arī vakaros, lai studenti var iedzert tēju, aprunāties, un paši gatavot ēdienu. Vairākas reizes nedēļā šeit notiek dažādi pasākumi: kino vakari, dejas, ēdienu degustēšana utt.

Kabatas nauda
Kabatas nauda jauniešiem tiek izsniegta 3x nedēļā - otrdienās, ceturtdienās un svētdienās. Ierodoties, jaunieši svarīgākās un vērtīgākās lietas atstāj skolas seifā.

Drošība
Centrs ir drošs, jo to ieskauj 3 hektāri, norobežotas zemes un to 24 stundas novēro. Studenti teritorijā var pārvietoties brīvi un bez uztraukuma.

Ekskursijas un aktivitātes

Valodu centra lokācija
Centrs atrodas 1 km no Monako robežas, 15 km no Nicas un līdz Itālijas robežai ir 20 km. Centru ieskauj kalni, zaļi meži un Vidusjūra. Klimats ļauj priecāties par milzīgu ziedu dažādību, izbaudīt peldes Vidusjūrā un iegūt skaistu iedegumu, dienvidu saulē.
Panorāmas skats no "tête de chien" (suņa galva), klints, kas slejas virs Cap d'Ail, kur atrodas nometne, un kas bija stratēģisks punkts Romas imperatora Augusta armijai, iespējams ir pati skaistākā vieta Francijas Rivjērā.

Ekskursijas un vakara izklaides skolā
Mācības tiek papildinātas ar plašu ekskursiju un sporta aktivitāšu programmu. Mācību laikā būs iespēja iepazīt Francijas rivjēru - Monako, Nicu, Mentonu, Villefranci, Ezi, Rookubruni. Sestdienā paredzētas pilnas dienas ekskursija ārpus Francijas rivjēras - Kannas, Santropēze, Grasse.

amphitheaterVakara izklaides tiek rīkotas kā lielas grupu aktivitātes vai meistarklases mazākās grupās. Jaunieši piedalās pasākumos, atkarībā no savām vēlmēm un interesēm. Tiek rīkoti dažādi sporta pasākumi, pavārmākslas meistarklases, lietišķās mākslas meistarklases utt.). Arī amfiteātrī notiek dažādi uzvedumi. No tā paveras skaists skats uz Vidusjūru!
Regulāri skola organizē ekskursijas pa Monako naktīs, lai jaunieši, kopā ar pasniedzējiem, varētu apskatīt Monako arī naktī, kad pilsēta ir visskaistākā.

Sporta aktivitātes skolā
Nica, Cap d'Ail un Monako ir lieliskas vietas dažādām āra aktivitātēm. Jauniešiem ir iespēja braukt ar katamarāniem un nodarboties ar vindsērfingu, braukt ar kanoe laivām un kaijakiem, snorkelēt, spēlēt tenisu un peldēties. Jaunieši pavadīs laiku skaistākajās Francijas pludmalēs un, dodoties peldēties, grupām līdzi dosies gan grupu līderi, gan peldēšanas instruktori, lai nodrošinātu pilnīgu drošību.

SchoolAtsauksmes
„Olivjē ļoti patika uzturēšanās skolā un šajā skaistajā vietā. Es ceru, ka viņa franču valodas prasmes uzlabojās tikpat daudz, cik viņš izbaudīja visas pārējās aktivitātes. Uzskatu, ka šī nometne viņam ir devusi daudz! Apskatot attēlus no nometnes, redzu, ka jaunieši tiešām ir labi pavadījuši laiku un vēl joprojām uztur kontaktus sociālajos tīklos." /Lisa, Olivjē māte, ASV/

„Gribēju pateikt lielu paldies, par lielisko nometni, kurā piedalījās Sāra. Viņai ļoti patika, un viņa satika daudz jaunus draugus. Ne mirkli neesot bijis garlaicīgi un pēc mājām, arī viņa neesot paspējusi noilgoties. Fantastiski!" /Anna, Sāras māte, Zviedrija/

„Liels paldies no manas meitas Maijas. Viņai ļoti patika valodu centrā. Lielākā problēma bija atgriezties mājās..." / Henni, Maijas māte, Somija/

Cenas

Cenas norādītas EUR

2 nedēļas - no 1 695 EUR
3 nedēļas - no 2 350 EUR
4 nedēļas - no 2 950 EUR

Cenā iekļauts:
dzīvošana kopmītnes tipa istabās, 3x ēdināšana, valodu kursi - 15 stundas nedēļā, transfērs, kultūras un sporta aktivitātes pēcpusdienās, vakara pasākumi skolā, sestdienas ekskursijas.

Papildus:
Intensīvā franču valoda (3 stundu garas pēcpusdienas nodarbības otrdienās un ceturtdienās) - 105 EUR / nedēļā


Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: 
info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+371)29238012


Centre Mediterraneen D’ etudes Francaises 2016

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv