Kultūras apmaiņas programma - mācības ASV vidusskolā!

Kultūras apmaiņas programma sniedz unikālu iespēju jauniešiem vecumā no 15 līdz 18 gadiem – laikā, kad cilvēks ir atvērts visam jaunajam, ir zinātkārs, vieglāk pielāgojas jauniem apstākļiem un ir pietiekami pieaudzis, lai pavadītu mācību gadu vai pusgadu prom no mājām, ierastās vides un draugiem – dzīvot un mācīties svešā zemē, iepazīt tās kultūru, cilvēkus un sadzīvi, apgūt jaunus mācību priekšmetus, iegūt vērtīgas zināšanas un atziņas.

Tu dzīvosi ģimenē un mācīsies tuvējā skolā, kuru sameklēs apmaiņas organizācijas darbinieks – koordinators. Viņš tiksies ar ģimeni un skolas vadību, iepazīsies ar tavu pieteikuma anketu, kurā būs informācija par to, kādēļ vēlies piedalīties programmā, tavām interesēm, hobijiem, attiecībām ģimenē, vecāku vēstule, tavs fotoalbums, kā arī skolotāju rekomendācijas, atzīmes par pēdējiem 3 gadiem un izziņa par veselības stāvokli. Ģimene tiek izraudzīta, ņemot vērā kopējus vaļaspriekus, uzskatus, dzīves vērtības, lai jūs varētu labi sadzīvot un, mācību gadam beidzoties, joprojām būtu draugi. Tātad, tuvākajā gadā par tavu ģimeni var kļūt visdažādākie cilvēki, bet par dzīvesvietu – jebkura vieta Amerikā. Ne tavai ģimenei, ne skolai Latvijā neviens nebūs jāuzņem.

ASV vidusskolas apmaiņas programma piedāvā studentam iespēju dzīvot amerikāņu ģimenē un mācīties ASV vidusskolā, lai iegūtu kultūras pieredzi un apgūtu priekšmetus, kas nav pieejami Latvijas skolā.

Mācību gads sākas augustā/septembrī un beidzas maijā/jūnijā. Amerikas vidusskolās brīvdienas ir Ziemassvētkos un Lieldienās. Parasti mācās 5 - 7 mācību priekšmetus,  obligāti būs angļu valoda un Amerikas vēsture. Atkarībā no vecuma un apgūtās programmas Latvijā tiks ieskaitīts 10., 11. vai 12. klasē. Ja skolēnu interesē kāds noteikts mācību priekšmets vai novirziens, ir jāizmanto iespēja izvelēties tādus priekšmetus: runas kultūra (deklamācija), žurnālistika, teātris, informātika vai dejošana. Tāpat būs lieliska iespēja pievienoties kādai no sporta komandām un iegūt daudz jaunu draugu. 

Kā kultūras apmaiņas dalībniekam skolēnam būs iespēja dzīvot amerikāņu ģimenē un iesaistīties tās ikdienas dzīvē un tādos svētkos kā, piemēram, Visu svēto diena jeb plašāk pazīstama kā Helovīni, Pateicības diena, Ziemassvētki un Lieldienas. Amerikāņu viesģimenes ļoti vēlas, lai apmaiņas programmas skolēni pēc iespējas vairāk iesaistītos ģimenes ikdienas dzīvē. Daudzas amerikāņu ģimenes ir iesaistītas dažādos sabiedriskajos un brīvprātīgajos darbos, kā arī ir aktīvi baznīcas apmeklētāji.

Jums ir iespējas izvēlēties programmu ar orientācijas programmu Čikāgā vai uzreiz no Rīgas lidot uz vietu ASV, kur dzīvosi un mācīsies. Orientācijas programmā būs iekļautas nodarbības, kuru laikā vēlreiz tiks izskaidrots, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, pie kā vērsties, ja rodas neskaidrības, tiks apskatīta iespējamā rīcība konkrētās situācijās, noskaidrotas sekas noteikumu pārkāpējiem, piemēram, par narkotisko vielu lietošanu draud tūlītēja izsūtīšana uz Latviju. Katru dienu ir arī ekskursijas pa pilsētu, kā arī būsi nodrošināts ar ēdināšanu trīs reizes dienā un dzīvošanu labā viesnīcā. Ja orientācijas programmā nepiedalies, neliela informācija tiks sniegta, ierodoties galapunktā.

Cena: Gada programma: no 7 950 USD
         Pusgada programma: no 6 300 USD

Cenā ietilpst: svešvalodas zināšanu pārbaude, intervēšana, pieteikuma koordinēšana, pieteikuma anketas nosūtīšana, vidusskolas atrašana, mācības vidusskolā, ģimenes atrašana, dzīvošana ģimenē, ēdināšana divas reizes dienā, brīvdienās – trīs reizes dienā, studentu veselības apdrošināšana, diennakts neatliekamās palīdzība dienests, no ārzemēm saņemto atskaišu nosūtīšana vecākiem, sertifikāts par piedalīšanos programmā, administratīvie izdevumi

Par papildus samaksu 600 USD 2 dienu orientācijas programma un transfērs līdz ģimenei no orientācijas vietas.  

Vairāk informācijas: info@izglitiba-arzemes.lv


Lai piedalītos programmā,  pretendentam jāatbilst programmas
Kritērijiem:

•  Studenta vecumam ir jābūt no 15 līdz 18 gadiem. Viņam ir jābūt pilnus 15 gadus vecam pirms iebraukšanas ASV un viņam nedrīkst palikt 19 gadi ātrāk par 1. janvāri jau esot ASV.

• Studentam ir jābūt skolā (oficiāli) apgūtai svešvalodai ne mazāk kā trīs gadus. Ir jāparāda pietiekama valodas sapratne un spēja kontaktēties, lai varētu uzsākt mācības ASV vidusskolā. Studentam nedrīkst būt izlaists neviens mācību gads, kurā apgūta angļu valoda, pēdējo trīs mācību gadu laikā.
  

• Ieteicamais punktu skaits Mičiganas angļu valodas testā ir 60 punkti un augstāk. Valodas zināšanas var noteikt ar personīgās intervijas palīdzību un angļu valodas testa palīdzību birojā.

•  Studentam ir jāuzrāda savas sekmes skolā pašreizējā mācību gadā un iepriekšējo trīs gadu laikā. Viņa sekmes tiks pielāgotas ASV vērtēšanas sistēmai (tas notiks uz vietas ASV). Sekmēm ir jābūt vidēji 2.5 punktiem 4 punktu vērtējuma sistēmā vai labāk. Students nedrīkst būt izlaidis nevienu mācību gadu skolā, pēdējo trīs gadu laikā.

 

•  Studenta personīgās īpašības, kas nepieciešamas, lai uzsāktu mācības ASV: briedums (cik pieaudzis ir students), atklātība, pienākuma un atbildības sajūta. Personīgo īpašību novērtējumam ir jābūt uzrādītam anketā, izjautājot vecākus par viņu bērnu, kā arī ņemot vērā iesniegtos skolotāju raksturojumus.

 

•  Studentam ir jābūt pašam apmierinātam ar savu lēmumu piesakoties Kultūras apmaiņas programmai ASV vidusskolās. Tam nevajadzētu būt vecāku vai skolotāju lēmumam, bet tam ir jābūt paša studenta lēmumam, apzinoties šīs pieredzes izaicinājumu.

 


Ikvienam ir savs priekšstats par valsti, kuru plānojam apmeklēt. Reizēm tie atbilst realitātei, reizēm nē. Visvairāk informāciju par citām kultūrām mēs iegūstam no plašsaziņas līdzekļiem: TV, video, žurnāliem, laikrakstiem, grāmatām. Mūsu viedoklis par valsti veidojas no šiem avotiem, taču ne vienmēr tas atbilst realitātei. Ļoti iespējams, ka pēc ierašanās ASV sapratīsi, ka valsts nav tāda kādu biji to iedomājies. Viens no labākajiem veidiem kā sevi sagatavot kultūras apmaiņas programmai, ir saprast to, ka īstenība var krasi atšķirties no tā, kā esi iztēlojies savu dzīvi ASV. Atceries, ka brauc kultūras apmaiņas programmas ietveros - tātad iepazīt vietējo kultūru un paradumus pilnībā. Dzīvi tā, kā dzīvo vietējie. Ģimenes, kuras uzņem ārvalstu studentus parasti nav bagātākās, taču viņas vēlas dalīties ar Tevi un iepazīt Tevi, vēlas, lai iepazīsti viņu kultūru un valsti. 

Iespējams, ka ģimene, kas Tevi uzņems, nebūs tik turīga kā Tava ģimene Latvijā. Tava ierašanās viņiem rada papildus izmaksas, jo viņi nesaņem naudu par to, ka tiksi izmitināts tieši pie viņiem. Ir ļoti svarīgi nesalīdzināt dzīvi Latvijā, savā ģimenē, ar dzīvi jaunajā ģimenē. Jūsu attieksme var spēlēt lielu lomu, lai programma izdotos vai ciestu neveiksmi. Viss atkarīgs tikai no paša studenta!

Atceries, ka ģimenes vēlas patikt Tev un vēlas, lai Tu patīc viņiem. Parādiet ar vārdiem un darbiem, ka esat pieņēmis viņu noteikumus, dzīvesveidu, ka cienāt viņu lūgumus.

Nebaidies lūgt, lai ar Tevi runā lēnāk vai pateikt, ka esi noguris un vēlies atpūsties. Taču negaidiet, ka ģimene pielāgosies Jums un mainīs savu dzīvesstilu. 

Ģimenēs visiem ģimenes locekļiem ir savi pienākumi. Ģimenēm ir tiesības sagaidīt no Tevis palīdzību mājas darbos. Viņi pateiks kādi būs pienākumi un kā tos veikt.Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+371)29238012Nacel 2016

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv